Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ "ΕΝΟΡΙΑΚΑ ΝΕΑΝΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ 2017" (Οι "Θεοπάτορες" εναντίον Αγίου Κωνσταντίνου Ηλιούπολης)

Οι Θεοπάτορες πάλι νικητές...
...με σκορ 5-2
      Αήττητοι οι "Θεοπάτορες", ατρόμητοι και πεισματάρηδες, συνεχίζουν τις προσπάθειες τους στο Μητροπολιτικό Πρωτάθλημα "Ενοριακά Νεανικά Παιχνίδια 2017" και αποσπούν την μια νίκη μετά την άλλη. Αυτό το Σάββατο της 3ης αγωνιστικής, την 25η Φεβρουαρίου 2017,
αντιμετώπισαν και νίκησαν την Ενορία του Αγίου Κωνσταντίνου Ηλιουπόλεως με αβυσσαλέο σκορ 5-2. (Θυμίζουμε στους αναγνώστες μας πως, στην 1η αγωνιστική αντιμετωπίσαμε τον Άγιο Λουκά παίζοντας μόνο ένα ημίχρονο λόγω τεχνικών δυσκολιών από την διοργάνωση, με σκορ 1-1 και στην σημερινή 3η αγωνιστική στο τέλος της θα παίξουμε και το 2ο ημίχρονο, και στην 2η αγωνιστική παίξαμε με τον Άγιο Αθανάσιο Ευόσμου με σκορ 3-0)
      Όλα ξεκινούν με προσευχή στην αγκαλιά της Εκκλησίας, έτσι και στο Πρωτάθλημα μας, όπου και οι οκτώ ομάδες της κατηγορίας του Λυκείου που θα αγωνίζονταν σήμερα βρέθηκαν στο κέντρο του γηπέδου για να παρακαλέσουν τον Θεό για το καλύτερο δυνατόν για την ομάδα τους.
      Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα φάνηκε η ανωτερότητα των "Θεοπατόρων", που παλεύοντας στην κατηγορία του Λυκείου και φέτος με μια νέα ομάδα, αυτήν της Ενορίας του Αγίου Κωνσταντίνου και Ελένης της Ηλιούπολης, η οποία για πρώτη φορά αγωνίζεται στο Πρωτάθλημα και μάλιστα και στις τρεις κατηγορίες, Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο, έδειξε σε όλους, ιερείς,ομάδες, διοργανωτές, εθελοντές, διαιτητές, θεατές και γονείς,..